Genel

Netflix En İyi Dizileri

 Diziler insanları eğlendirmek ve seyir zevki vermek için yapılmış yapıtlardır. Bu yapıtlar korkudan maceraya kadar her türden yapım vermektedir ve bu alanda en iyi dizileri veren Netlix yapım şirketidir. Netflix şirketinin yüzlerce hatta daha da fazla dizisi bulunmakta fakat bunlardan birkaçı yayınlandığı dönem getirdiği sesten dolayı oldukça öne çıkmaktadır.

Stranger Things

Stranger Things Amerika yapımlı bilim kurgu-macera tarzında olan bir yapıttır. Film Eleven adlı küçük kızın işkence gördüğü yerden kaçması ve kendi yaşıtlarıyla karşılaşması sonucu onun ve arkadaşlarının garip şeyler karşısındaki hikâyelerini anlatmaktadır. Dizide başka boyuttan dünyamıza gelen yaratığın insanlara ve dünyaya olan etkisini anlatılmaktadır. Stranger Things dizisi halen devam etmektedir ve izleyicileri merakla dizinin yeni sezonunu beklemektedir.

Ölmek İçin On Üç Sebep

Ölmek İçin On Üç Sebep dizisi Hannah adlı bir kızın başından gelen kötü olayları anlatmaktadır. Hannah yeni okula kaydolmuştur fakat arkadaşlık ve aşk ilişkiler beklediği gibi gitmemiş yakınlaştığı erkekle olan videoları tüm okulda yayılmıştır. Kötü muameleye ve zorbalığa maruz kalan Hannah’nın intihara kadar sürüklenen yaşam hikâyesini anlatan dizi dram türünün başında gelmektedir. Dizi yayınlandığı dönemde Netflix izleyicileri tarafından oldukça fazla ilgi görmüştür.

Elite

Elite dizisi Netflix’in en çok izlenen yapıtları arasındadır ve hatta başı çekmektedir. Dizi bir İspanya lisesinde geçmekte ve oradaki öğrencilerin birbiriyle olan çetrefilli ilişkisini anlatmaktadır. Marina’nın ölmesiyle dizinin ilk sezonunda katilin kim olduğu ve Marina’nın nasıl öldüğü anlatılmaktadır. Okullarının yıkılmasıyla özel okula geçen üç öğrencinin de başrolünde bulunduğu dizinin ikinci sezonunda Marina’yı öldüren Polo’nun ve ona yandaşlık yapan Carla’nın öyküleri ön plandadır ve yeni karakterlerin maceraları anlatılmaktadır. Dizi Polo’nun arkadaşları tarafından öldürülmesi ile ekranlara veda etmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı