Genel

Netflix En İyi Filmleri

 Filmler hayatlarımızın pek çok anında bizimle olmuş ve seyir zevki veren yapıtlar arasındadır. Bu yapıtları en iyi şekilde hazırlayan film-dizi sektöründen en önemlisi Netflix olmaktadır. Netflix maceradan komediye korkudan bilim kurguya kadar pek çok türde film yapmış ve izleyicilerine sunmuştur. Yüzlerce olan bu filmlerin arasından üçü oldukça öne çıkmaktadır ve yayınlandığı tarihte oldukça yüksek izlenme oranları getirtmiştir.

Bird Box

Bird Box dünyanın sonunu anlatan yapıtlardan neredeyse en iyisidir. Görme yolu ile insanların sinir sistemine hükmeden ve onları intihar etmek zorunda bırakan yaratık tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Başrol oyuncularının olduğu grup da bu salgına kurban gitmiş ve dünyaya yeni gelen iki bebek ile hayatlarını sürdürmeye çalışırlar. Delilerden ve en önemlisi sinir sistemine sızan korkunç yaratıktan saklanmaya çalışan çift yıllar boyunca hayatta kalmış lakin bunu hepsi başaramamıştır. Bilim kurgu-korku türünde olan bu yapıt oldukça beğenilmiştir.

Rampage Büyük Yıkım

Rampage filminin başrolünde Dayne Jonhson oynamaktadır ve film yayınlandığı dönemde oldukça fazla ses getirmiştir. Başrolün hayvanat bahçesinde beslediği gorilin uzaydan düşen ve insanoğlu tarafından yapılmış kimyasalı koklamasıyla film başla. Bu kimyasal gorilin ve dünyanın pek çok yerinde onu koklayan vahşi hayvanların mutasyona uğrayım büyümesine yol açar ve dünya bu yaratıkların yıkımı altında kalmaktadır. Bunun önüne geçmeye çalışan ve gorilinin sağ kalmasını isteyen başrolün maceralarını anlatan film aksiyon-bilim kurgu türünün en iyileri arasında yer almaktadır.

Countdown

Korku ve gerilim türünde olan Countdown filmi bir geri sayım uygulamasıyla insanların ne zaman öleceğini gösteren uygulamanın indirilmesiyle başlamaktadır. Countdown filminde başrol ve arkadaşının uygulamayı indirdikten sonra ölmemek için yaptıkları savaşı ve mücadeleyi anlatmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı