Genel

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Oğlak burcu için gelecek çok önemlidir. Bu özelliği sebebiyle de devamlı bir kuruntu, devamlı bir depresyon halindedir. İşleri her zaman ön plandadır. Çok ciddi, çok tutucu ve güçlü iradedirler. Çalışkan insandırlar. Bir Oğlak için  güvenilirlik ve dürüstlük iki önemli kavramdır. Çok iyi bir sırdaştırlar. Geleneklere son derece bağlıdırlar. Oğlak burcu sorumluluk sahibidir. Eş olarak son derece uygun kişiler çıkar.

Oğlak Burcu Kadını 

Oğlak burcunda doğan kadınlar için idealleri son derece önemlidir. Ön yargılıdırlar, sürekli tenkit etme özellikleri vardır. Yüksek standartları hayatındaki insanları bezdirebilir, çatışma yaratabilir. Romantizm mi gerçekler mi derseler oğlak kadını gerçekleri seçer. Tembel insanları asla sevmezler ve sürekli eleştirirler. Yaşamları boyu çalışabilirler.

Oğlak burcu insanının fiziksel özellikleri, kısa boyludur ancak ince yapılıdır. Saçları genelde siyahtır. Güzel bir yüz yapıları vardır. Ciltleri her zaman gençtir çünkü kendilerine bakmayı bilirler. ve asla bakımsızlıktan yana değildirler. Her zaman kendinden emin tavırları vardır. Oğlak burcu insanı asalete önem verir. Duygularını kolay açabilen bir burç değildirler. Hatta muhafazakârdırlar.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği ciddi tavırlıdır. Ancak kalbi yumuşaktır. Dışarıdaki görüntüsüne rağmen kendi içinde çekingen ve duygusaldır. Aklı başında ve güvenilirdir. Aile kavramı bir Oğlak erkeği için çok önemlidir bu yüzden de oğlak burcundan çok iyi baba figürü görülebilir.  Aşırı derecede kuşkucu insanlardır, inatla bir savunma mekanizmaları vardır.

Oğlak burcu insanı; çalışma zamanında sabırlı ve çok özenlidirler. Son derece inatçı ve kararlı insanlardır. Oğlak’ın deyim yerindeyse çelik gibi sinirleri vardır. Bazen Oğlak insanı son derece sert ve çıkarcı da olabilmektedir. Oğlak burcu; Balık, Boğa ve Başak’la en iyi anlaşır, Koç,Yay ve Aslan’la anlaşamaz. Dürüstlük ve çalışkanlık onlar için çok önemli olduğundan bir Oğlak burcu insanı için en ideal meslekler; yönetim, finans alanı, borsacılık, mimar, kimyagerlik, tarihçi olabilir.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı