Genel

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır, Hangi Bankalar Verir?

Günümüzde öğrencilerin çoğunun aldığı ve ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olan krediye öğrenci kredisi denir. Bu kredi sayesinde okulunuz sırasında fazladan ortaya çıkan giderlerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Öğrenci hayatında daha fazla masraf ortaya çıkıyor. Burs çıkmayan öğrenciler de kredi alarak bu masraflarını karşılıyor.

Eğitim kredisi olarak da bilinen bu kredi bireysel bir kredi türüdür. Bankalar tarafından sunulan bir kredi olarak da alabilirsiniz. Faiz oranı en düşük bankadan alarak geri ödeme yaparken daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim kredi hesaplaması yaptıktan sonra bu krediyi veren bankalar arasından en az faiz koyan bankayı seçerek kredinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Öğrenci Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Yüksek öğrenim göre Türk vatandaşlarının maddi açıdan destek görmesinde en faydalı yol kredidir. Öğrencilerin hayatlarını kültürel ve sosyal yönden geliştirdikleri yüksek öğrenim sürecinde masraflar daha fazla olabilir. Farklı şehirlerde yaşayan öğrenciler için bu masraflar daha fazladır. Bu durumda bankalardan eğitim kredisi yani öğrenci kredisi alabilirsiniz.

Öğrenci kredisinden 18 yaşını tamamlamış olup, kredi notu yüksek olan ve Türk vatandaşı olan bireyler yararlanabilir. Öğrenci kredisini almak için stajyer olarak çalıştığınız ya da partime çalıştığınız iş yerinden gerekli olan çalışma belgenizi almanız gerekir. Geri ödemede en az vade farkı koyan bankalar tarafından kredinizi temin edebilirsiniz. Böylelikle daha rahat bir şekilde geri ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenci kredisini almak istediğiniz takdirde bankalar arası bir araştırma yapabilirsiniz. Bu krediyi almanızı sağlayan bankalar özel ve devlet bankası olarak ayrılır. Kredi notunuz yüksek olduğu taktirde ister özel isterseniz de devlet bankalarından alabilirsiniz. Bir çok banka bu kredinin verilmesine yardımcı olur. Yapı kredi bankası, garanti bank, deniz bank, iş bank ve ing bank tarafından öğrenci kredisi alabilirsiniz. Bu bankalardan kredi almak için kredi puanınızın yüksek olması gerekir. Devlet destekli olarak ziraat bankası ve kyk üzerinden de eğitim kredisi alabilirsiniz. Düşük faiz oranları sayesinde bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Kimlere Verilir?

Öğrenci kredisinden yararlanmak için 18 yaşını doldurmak gerekir. Öğrenci kredisi üniversitede okuyan lisans ya da ön lisans öğrencilerine verilebilir. Açık öğretim fakültesi okuyan öğrencilere kredi verilebilir. Yüksek lisans yapan öğrenciler de krediden yararlanabilir. Özel üniversitede okuyan öğrenciler de kredi alabilir.

Bankalardan kredi almadan önce ödeyebileceğiniz ay sayısına göre ayarlamanız gerekir. Vade sayısını ne kadar kısa tutarsanız kredinizi geri öderken daha az faiz ile ödemiş olabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı en doğru şekilde belirledikten sonra ihtiyacınız olan kredi için başvuru yapabilirsiniz. Sizlere sunulan çeşitli ödeme kolaylıkları sayesinde ödemenizi de kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenci kredisinden yararlanmanız için belirli bir gelirinizin olması gerekmez. Gerekli olan şartlar karşılığı taktirde krediden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Öğrenci Kredisi İle İhtiyaçlarınızı Karşılayabilirsiniz

Kredi almak ortaya çıkan ihtiyaçları en kolay şekilde karşılayabilmek için sağlanan durumlardan biridir. Sizler de öğrenci hayatınızda rahat etmek için öğrenci kredisi alabilirsiniz. Dilerseniz özel bankalardan dilerseniz de devlet destekli bankalar tarafından kredi alabilirsiniz. İhtiyacınızı giderecek miktarda küçük krediler de alabilirsiniz. Ülke eğitimine de katkı sağlayan öğrenci kredilerinden yararlanabilirsiniz. Başka şehirde üniversite okurken evde kalıyorsanız bu kredi sayesinde ev kiranızı ve ihtiyaçlarınız karşılayabilirsiniz. Ya da okuduğunuz bölüm ücretli bir bölümse kredi çekerek ödemesini yapabilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınızda fayda sağlayacak bu kredi sayesinde öğrencilik zamanınızı en rahat şekilde geçirebilirsiniz. Zor zamanlarınızı kredi sayesinde atlatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı