Genel

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 5 Film Önerisi

Filmler insanların hayatında oldukça büyük yer kaplayan ve seyir keyfi veren yapıtlardır. Bu yapıtlar macera, aksiyon, korku, komedi, bilim kurgu ve fantastik olmak üzere pek çok türe ayrılmaktadır.

Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli filmi 1994 tarihli bir dram/polisiye filmidir. Ünlü yazar Stephen King’in eseri olan Esaretin Bedeli filmi genç ve masum bir adamın üstüne atılan cinayet suçu dolayısıyla hapishaneye atılmasıyla başlar. Başrol Andy Dufresne’nin hapishane hayatın boyunca başından geçen sarsıcı olaylar ile bu dünyadan kaçmasını anlatan film yayınlandığı dönemde ve yıllar sonrasında bile izlenmektedir.

Yeşil Yol

Yeşil Yol 1999 yapımlı Frank Darabont’un usta eserlerinden biridir. Vücut ölçüleri normal insanlardan büyük, psişik güçleri ve oldukça masum bir kalbi olan genç adamın tecavüz ve cinayet suçundan hapse girmesini anlatan filmde başrol oyuncu hasta insanları iyileştirir ve zamanla nezarethanede görevli polisler bile onun suçlu olmadığını anlar lakin bu idam için oldukça yetersizdir. Dram türünde olan bu film mutlaka izlenmesi gereken yapıtlar arasındadır.

Predistination

Predistination yani Türkçe adıyla Kader filmi genç bir kadının hayat öyküsünü ve yıllar içerisinde geçirdiği doğaüstü serüvenleri anlatmaktadır. Genç kadın küçük yaşta yetimhaneye bırakılmış yıllar geçtikçe hayatı içinden çıkılmaz bir hal almış ve zaman yolculuğu yaparak kendi paradoksunu yaratmıştır. Kendi kendinin hem annesi hem babası hem kızı hem de sevgilisi olan film akıllara kazınacak kadar karmaşık ve heyecan uyandırıcı bir yapıt olmuştur.

Annabelle

Korku türünde olan Annabelle küçük oyuncak bir bebeğin içinde hapsolmuş şeytani ruhun insanların hayatını nasıl mahvettiği anlatmaktadır. Film korkuyu üst düzeyde tutmuş ve günümüzde bile izleyenlere heyecan vermektedir

Jumanji

Macera, komedi ve fantastik yapım olan Jumanji filmi Dwayne Johnson’ın oynadığı ikinci filmiyle oldukça ses getirmiştir. Film oyunun içine sıkışan ve pek çok macera atlatan ekibin oyundan çıkmaya çalışmasını anlatır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı