Genel

Piramitlerin Merak Edilen Yönleri

Eski Mısır Krallık Dönemi’nden Orta Mısır Krallık Dönemi’ne dek hükmeden firavunların mezarlarının yer aldığı piramitler Milattan Önce 2550 yılında inşa edilmeye başlanmıştır.

En Tanınmış Piramitler

100 ‘den fazla piramit inşa edilmiş olmasına karşın en bilinenleri; Basamak piramidi, Gize Piramitleri, Keops Piramidi, Mikerinos Piramidi, Kefren Piramidi, Sfenks Piramidi, Zoser Piramidi, Maldum Snefru Piramidi, Dahahur Piramidi, Dahahur Snefru Piramiti, Sakkara Pepi II Piramidi olarak adlandırılmaktadır.

Piramitlerin Gizemli Yanları

Her piramit içinde birçok sır barındırmaktadır. Paleontologlar, arkeologlar, bilim insanları, mühendisler ve rehberler her gezilerinde başka bir sırrı keşfetmekte olup bu gizemli yapılarla ilgili halen çözülmeyen birçok soru işareti bulunmaktadır.

Günümüz teknolojisinde bile yapımı yüz yıllar sürecek bu yapıların tahminlerin çok altında bir zaman diliminde tamamlanması ise araştırmacıların dikkatini en çok çeken konular arasında geliyor. 

Piramitlerin İlgi Çeken Yönleri

Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bu muhteşem yapıların her birinin içinde onlarca sır bulunmaktadır. Bunların büyük bir kısmı çözülmüş olsa da halen gizemini koruyan ve araştırılmaya devam eden onlarca sır olduğu da bilinmektedir. Piramitlerin bugüne dek keşfedilmiş onlarca sırrı bulunur. Bunların arasında en çok bilinen beş sırrı ise;

  • Tüm piramitlerde yaralar daha hızlı iyileşir.
  • Tüm bitki türleri büyümesi gereken zamandan çok daha hızlı bir zamanda gelişirler ve büyürler.
  • Piramitlerin içine yerleştiren süt bir kaç gün içerisinde hiç bozulmadan yoğurt haline dönüşür.
  • Her ne kadar piramitler keşfedilmiş olarak bilinse de halen birçok odaya girilememekte ya da kaybolunmaktadır.
  • Bazı piramitlerde radyo aktif madde bulunmasından dolayı birçok bilimi adamı hayatını kaybetmiştir.

Dünya’nın dört bir yanından gelen bilim insanları halen keşiflerine devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı