Genel

Salonununuz İçin En İyi Aksesuarlar

Yaşam alanlarında en çok kullanılan alanlardan bir tanesi salonlardır. Bu nedenle salonların dekorasyonlarına çok daha fazla önem göstermek gerekir. Hem kullanım açısından rahat edilebilecek bir salon tasarımı yapılmalıdır hem de dekoratif açıdan estetik bir dokunuşta bulunulmalıdır. Salonları dekore ederken yararlanılan aksesuarların doğru şekilde seçilmesi büyük önem taşır. Kişilerin hem kendi zamanları hem de sevdikleriyle olan zamanlarının çoğu salonda geçer. Bu nedenle aksesuar seçimlerinde dikkat edilmesi gereken belli başlı noktaları bilmek gerekir.

Salonun Yapısı Önemlidir

Salona aksesuar seçmeden evvel salonun ne yapıda olduğuna net bir şekilde karar verilmelidir. Yani salon klasik bir havada mı olacak ya da klasik- spor karışım bir görüntü mü elde edilecek gibi sorular net bir şekilde cevaplanmış olmalıdır. Bunun yanı sıra salonu kaç kişinin kullandığı, evde çocuk olup olmadığı gibi detaylarda önemlidir. Seçilen aksesuarların doğru şekilde yerleştirilebilmeleri ve korunaklı bir şekilde durabilmeleri için detaylara dikkat edilmelidir.

Salon Aksesuarları

Salon aksesuarlarının başında aslında çok sık atlanılan bir detay olan yastıklar gelir. Yastıklar hem dekor için hem de rahat bir kullanım için çok önemlidirler. Koltuklarda ya da sandalyelerde yastık kullanımı olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta tek bir renk ya da desen üzerine yoğunlaşmak yerine her mevsime göre farklı desenler ya da renkler seçmek gerektiğidir. Hem yapılan kısa süreli değişiklikler salonun rahat bir nefes almasına da olanak sağlarlar. Yastıklar dışında kullanılan en önemli aksesuarlardan birisi de şal veya koltuk örtüsüdür. Birkaç koltukta kullanılan şal detay ya da gözü çok yormayan örtü detayları salonlara bambaşka bir hava katacaktır.

Salon aksesuarları arasında yer alan taklit kürkler son zamanlarda oldukça popüler hale gelmişlerdir. Özellikle kış mevsiminde kullanılan taklit kürler salona bambaşka bir hava katarlar. Salonun büyüklüğüne göre bitkilerden yararlanmak da oldukça başarılı bir dekor elde edilmesine olanak sağlar. Farklı renk bitkiler salona capcanlı bir hava katarlar. Bunlar dışında dekoratif mumlar ve kişisel olarak fotoğraf çerçevesi ya da salon için özel dikilmiş bir şal salonun havasına hem ayrı bir kimlik hem de tarz katan detaylardır. Salonda mutlaka ev sahibi için özel olan bir parça yer almalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı