Genel

Topuklu Ayakkabı Nasıl Seçilir


Topuklu ayakkabılar bayanların özellikle çalışan bayanların vazgeçilmez bir üründür. Şık görünümünün yani sıra boyu uzatmak içinde kullanılan bir ayakkabı turudur. Sık görünümünün yanı sıra doğru seçim yapmadığınız takdirde size birkaç saat sonra keyif yerine acı vermeye baslar. En ideal topuklu ayakkabının boyutu uzun olmaması gerekir. Uygun topuklu ayakkabı boyutu 5 ile 6 olması gerekir. Ağrısız ve rahat bir şekilde yürümek istiyorsanız birkaç önerileri dikkate almanız gerekmektedir.

Ayak Yapısını Tanıma


Yüksek topukluda seçim yaparken en önemli yanı da mutlaka ayağınızın yapısını iyi tanımanız gerekmektedir. Ayağınızın numarasına göre seçim yapmanız gerekmektedir. Küçük ve büyük numaraları topuklu ayakkabılar zarar vermeye yatkındırlar. Örnek vermek gerekirse kilolu ve taraklı ayağa sahip bayanlar için geniş ayakkabı seçmeniz yerinde olacaktır. Kalın topuklu ayakkabı seçerseniz hem denge hem de ayağınızı tam kavramaya olanak sağlayacaktır. Yeni giymeye başlamış iseniz dolgu topuklu ayakkabı seçmeniz size yarar sağlayacaktır. Böylelikle hem dengeniz sağlayacaktır hem de rahat yürüme olanağı olacaktır. Bilekten bağlı ayakkabılar tercih etmeniz size destekli yürüme imkânı sunacaktır. Bir önemli püf noktası eğer beğendiğiniz ve almak çok istediğiniz modelin ayağınıza göre numarası yoksa mutlaka büyük numara alın.

Topuklu Ayakkabıyla Daha Rahat ve Keyif Vermesi İçin Neler Yapılmalı


Yüksek topuklu ayakkabı giyerken yürümemişse bir kadar önem teşkil eder. Adımlarınızı spor ayakkabı gibi geniş atmayın dar ve küçük adımlar atmanız dizlerinizi ve ayılarınızı yormaz. Topuklarınıza göre adımınızı kısaltın. Amirliğinizi eşit dağılım yapın zayıf iseniz yürürken parmak uçlarında yürüyormuş gibi ayarlayın. Omuzlarınız gevşeyin kasarsanız hem dengenizi hem de görünüşünüz kötü olacaktır. Dengeyi sağlamak için hafiften kollarınızı sallayın. İlk defa giyiyorsanız mutlaka beyninizden hayali çizgi üzerinde yürüyormuş hissi verdirin kendinize. Bu yöntem sayesinde dengenizi sağlama olanağı sunacaktır. Yeni aldığınız topuklu ayakkabıları mutlaka evde gün boyu yürüyünüz. Böylelikle dışarıda daha kusursuz yürümenize olanak sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı