Genel

Yatak Odası Dolabı Nasıl Alınır ?


Yatak odasını almaya karar verdiğinizde nasıl alayım, modeli ne olacak, renk uyumu uyuyacak mı telaşa düşmelere sebep olacaktır. Yatak odası gün boyu oluşan yorgunluğu atmayı, kafanızı dinlemek için gün boyu vakit geçirdiğiniz yerdir. Doğru mobilya seçmenizde en önemli kural ise mutlaka mobilyanızın boyutunu odanıza göre ayarlamanız tam yeri olacaktır. Mobilyanızın şıklığı ya da büyüklüğü sizi cezp edecektir fakat odayla uyumlu olması gerekir. Ek olarak açık renkler odanızı ferahlatır içinizi acar. Olması gerekenden daha geniş olmasına sebep olur. Koyu renk daha kasvetli ve odanızı olduğundan daha dar gösterecektir.

Yatak Odası Alırken Mdf Mi Suntamı Tercih Edilmeli


Mdf kalın olmasından dolayı tahta daha dayanıklı olmaktadır. Bundan dolayı üzerinde istediğin kadar oynamalar ve desenler yapabilme olanağı vardır. Sunta ise daha ince yapıda olduğu için dayanıklılığı mdf’ye ne zarar çok düşüktür. Sunta ince olduğu için herhangi bir işleme yapamayız çünkü kırılmaya müsaittir. O yüzden genellikle suntadan yapılan yatak odaları daha sade ve düz yapıdadır. Eviniz zemin katlı ise rutubet olma olayı çok olduğu için sunta pek nemli rutubetli evlere dayanıklı değildir. Suntadan yapılmış bir yatak odasına sahipseniz taşınırken, eşyaları silerken veya yıllardır kullanıma bağlı defolman olmasına sebep olmaktadır. Mdf ise daha dayanıklıdır ve siz atamadığınız sure zarfında hiçbir çizik dahi olmaz.

Yatak Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar


Yatak odası seçerken tek bir mağazaya ya da tek bir ürüne bakarak karar vermeyin. Ne kadar çok bakarsanız arasındaki farkları ve size en uygun modelleri seçmiş olacaksınız. Gardırop alırken iç dizayn size uyum sağlaması çok önemlidir. Tertip ve düzen sizin isiniz ise mutlaka kolay düzen olan rahat çekmecelere, geniş hacimle sahip olan raflar tam size hitap etmektedir. Böylelikle düzeni daha çabuk yapmanızı olanak sağlamaktadır. Bazılarının ayakları yerden yüksek olması nemi, toz oluşumunu daha azaltır ve temizlemesi daha kolay olmaktadır. Baza başlıkları yatak ile doğru orantılı olması odada ki yer kaplama olayını daha azaltabilme imkânı sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı