Genel

Yaz Tatil Önerileri

Tatil konusu son derece geniş kapsamlı olan bir olgu ve son yıllarda da giderek genişliyor. Çok farklı tatil seçenekleri insanların karşınıza çıkıyor. Gurme turizmi, ekolojik turizm gibi değişik tatil seçenekleri vardır. Bunun yanında kimi insanlar kış tatili, kimi insanlar kış tatilini tercih ediyor.

Bu yazıda konu edeceğimiz yaz tatili için karşımıza yurt içi ve yurt dışında çok sayıda seçenek çıkıyor. Ülkemizde yurt içinde tatil denilince popüler bölgeler ilk anda akla geliyor. Bunlar Bodrum, Antalya, Çeşme, Alaçatı gibi yerlerdir. Bunun dışında bu kadar kalabalık olmayan yerlerde tatil yapmak isteyenler için ise daha gözden uzak ve son derece güzel bir yer olan Datça, çok farklı etkinliklerin yapılabildiği Fethiye ki burada karşımıza Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi gibi seçenekler çıkıyor.

Antalya tercih etmeyenler için Kaş gibi çok sakin ama çok güzel tatil yeri, Marmaris’in Selimiye beldesi, adada tatil yapmak isteyenler için Bozcaada, Cunda, Gökçeada seçenekleri bulunuyor. Assos gibi bir yerde antik bir kentte bambaşka bir dünyada da tatil yapma şansını mevut. Urla, yavaş şehir Seferihisar ve onun dünyalar güzeli beldesi Sığacık çok beğenilen yerlerdir. Eski Foça ille de İzmir bölgesinde tatil yapmak isteyenler için çok doğru tatil yerleridir.

Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Tüm bu tatil yöreleri içinde yer seçerken çok iyi bir biçimde araştırma yapmalı ve nihai karar ondan sonra verilmelidir. Kişi kendi tarzınıza uygun yerlerde tatil yapmaya özen göstermelidir. Keza otel seçiminde hem iyi bir yerde kalmak, hem de kazık yememek için çok iyi araştırma yapmak gerekir.

Tatile Gitmek İçin En Güzel Dönem Hangisidir?

Tatile ne zaman gidileceği elbette kişilerin kendi koşulları ile alakalı olan bir durumdur ama yine de aşırı sıcak günlerde gitmek yerine fiyatlarda ucuzladığı için yaz başı ile yaz sonu idealdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı